2008.04.07.
A Park Inn Hotel Sárvár is spammel?
Ez egy kissé félénk spam. Azért félénk, mert nem adja meg a nevét, hogy ki ez, csak egy telefonszámot. Utána jártam, és kiderült, hogy a Park Inn Hotel Sárvár nevű hotelrÅ‘l van szó. Már a nyitás is hazugság, ugyanis aligha valószÃnű, hogy a csapda email cÃmmel feliratkoztam volna hozzájuk, nem is érdeklÅ‘dtem náluk, és ezek után már tudom, hogy hova ne menjek nyaralni.
A levélbÅ‘l nem derül ki, hogy valóban a szálloda (vagy egy alkalmazottja) spammelt-e, de a spam haszonélvezÅ‘je kétségkÃvül az emlÃtett hotel. Akárki is tette, ld. a lenti megjegyzésbe Ãrt eszmefuttatásom, szégyellje magát a spammelésért, na meg a hazudozásért is.
Date: Mon, 7 Apr 2008 00:00:45 +0200
From: Wellness Hotel <wellnesshotels1@gmail.com>
To: wellnesshotels@gmail.com
Subject: [UTF-8] Még egy hétig van helyünk nyárra 14.900Ft/2fõ/3nap áron! Wellness Hotel****!!!
Tisztelt Hölgyem/Uram!
Ezt az e-mail-t Ön azért kapja, mert korábban érdeklõdött egy kedvezményes üdülési lehetõséggel kapcsolatban, vagy feliratkotkozott, esetleg felÃrták hÃrlevelünkre.
Engedje meg, hogy tájékoztassam: rendkÃvül népszerû, wellness hotel-beli akciónk közkÃvánatra – nyáron is folytatódik!!!
De siessen, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy néhány nap alatt betelnek a helyeink!
Ne költsön 60-70.000 Ft-ot egy wellness-hétvégére, ha velünk ennek töredékéért pihenhet!!!
FIGYELEM!!! Az elmúlt hetekben sok panasz érkezett azzal kapcsolatban, hogy a táblázatban feltüntetett szabad turnusok a kedves vendégek jelentkezésekor már foglaltak voltak. Szeretném felhÃvni a figyelmüket: a hotel töltöttsége a rendkÃvüli ár miatt óráról órára változik, Ãgy az akciós szobát csak akkor tudjuk garantálni, ha a foglalás telefonon keresztül megtörtént! Siessen, le ne maradjon! 20/4312-466
Cégünket érte a megtiszteltetés, hogy a gyönyörû, négycsillagos Wellness Hotelt népszerûsÃtheti. Ezen szállodanépszerûsÃtési programunk keretében kÃnálunk egy kellemes pihenési lehetõséget – rendkÃvül kedvezményes, 11.900Ft/2fõ/3nap áron!!!
Hihetetlen, de igaz: most 80% kedvezménnyel próbálhatja ki Magyarország egyik legújabb, alig 1 éve épült 4*-os szállodáját!!!
Foglalás és további információ:
20/4312-466
Kérésére részletes, képes tájékoztatót küldünk!!!
Ha többé nem szeretne hasonló, hihetetlenül kedvezményes üdülésekrõl tájékoztató levelet kapni, kérjük jelezze, és azonnal töröljük cÃmlistánkból!





April 7th, 2008 at 17:00:39
“Cégünket érte a megtiszteltetés, hogy a gyönyörû, négycsillagos Wellness Hotelt népszerûsÃtheti. Ezen szállodanépszerûsÃtési programunk keretében kÃnálunk egy kellemes pihenési lehetõséget – rendkÃvül kedvezményes, 11.900Ft/2fõ/3nap áron!!!”
Ez alapján még az is lehet, hog a hotel semmit sem tud az egészrÅ‘l, csak megbÃzott valakit a népszerűsÃtéssel.
April 7th, 2008 at 18:50:59
Igen, ez is lehetséges, de egy dolog ugyanaz marad: valaki besározta a szállodát. De tudod mit? Ha kiderül, hogy ártatlanok, akkor kapnak nálam 2 hét ingyen reklámot. Bár eddig mindig kiderült, hogy valóban sáros az a spammer, akit annak véltem…
Ha egy kissé belemártózunk a valószÃnűségszámÃtás világába, akkor nézzük meg, hogy az alábbi lehetÅ‘ségek közül melyik a legesélyesebb?
a) a szálloda konkurenciája adta fel ezt a hirdetést “anonim” módon
b) a szálloda megbÃzott egy 3. felet, hogy szerezzen minél több kuncsaftot, akinek a jutaléka nyilván a felhajtott vendégek számától függ, és aki minél több potenciális wellness-re vágyót el akar érni (=spammel).
c) a szálloda menedzsere a saját magán telefonszámát (ld. fentebb) adja meg + egy gmail-es email cÃmet, hogy ne lehessen direkt módon összekapcsolni a szállodát a spammel
Egyébként egy apró adalék: a spam visszaszorÃtásának az egyik hatékony módja az, ha a spam haszonélvezÅ‘jét (jelen esetben a hotel) szakncionáljuk (ebben az esetben negatÃv reklámmal). A blog post-ot mindenesetre finomÃtom.
April 7th, 2008 at 21:36:51
A bluetravel is nyomja a spamet, de legalább ott is landol ahol kell, a spam mappában.
April 7th, 2008 at 22:30:55
A problema az, hogy ha a szankcio enyhe, akkor nem szoritja vissza a spamet. Ha szigoru, akkor erdemes a konkurencia neveben spammelni.
A megankezdemenyezest (szegyenfal) es az esetleges torveny adta lehetoseget ertem itt szankciokent.
April 9th, 2008 at 19:35:02
Kiderült, hogy a b) verzió a nyerÅ‘. A Park Inn Hotel Sárvár szobáit a World Travel Holding értékesÃti kizárólagos joggal a fenti áron. Tehát a szálloda maga nem spammel, hanem a World Travel Holding próbál minél több ügyfelet toborozni, még ha spammelni is kell ehhez a mai nehéz idÅ‘kben. Juhász Balázs pedig a WTH alkalmazottja. Ezúton is gratulálok neki. Mindenesetre ezt a plusz infot is elküldöm az NHH-nak.
A szavam állom, és figyeld baloldalt a hotel reklámját 2 hétig…
April 27th, 2008 at 22:04:26
Én épp az imént kaptam ebbÅ‘l ismételten egy példányt, és tele a hócsukám. Holnap továbbküldöm ismét az NHH-nak…
April 28th, 2008 at 7:47:06
Tedd azt, és azt is beleÃrhatod, hogy a World Travel Holdingnál kezdjék az ügy felgöngyölÃtését.